obraz

banditi a artur

26. října 2014 v 9:07 | LucieT
Umělé nastavování pochybné životnosti tohoto blogu ještě nekončí. Neustále něco tvořím, jen ne v rámci publikovatelných projektů, a když už, tak je jen v rychlosti přilepím na tumblr. V nostalgii je tedy velmi opožděně vkládám i sem. Jsou to obrázky k věci vesmírných banditů. Věci o můzách a světlech...a tak. Mějte krásnou neděli.

(Mona a Fry)


(Theo, Wendy, Tazz, Mona, Fry a Nepojmenovaná poletucha)

A jedna odreagující. Tedy pro mě. Protože je to zas něco zcela jiného. Samostatného. Artur a jeho karty.

skici

27. července 2014 v 16:04 | LucieT
Přes neusálou tématickou nestálost skicovaných výjevů, jsem se při posledních několika přidržela banditího vesmíru. Měla bych, protože jsem si naplánovala jejich svět zkonstruovat během prázdnin...(Což už teď ostatně nestíhám)

První výřez je z papíru o Sun, jejíž celou postavu jsem sem pověsila včera. Chtěla jsem si tu ujasnit pár věcí o jejím obličeji, aby už se nestalo, že by na každém obrázku vypadala jako někdo jiný.

Mona a její múza. Bez vědomí, ale stále se trochu vznášející nad okrajem útesu (který při skenování přestal být patrným). Tento výjev čeká na digitální vytažení kresby a odpovídající vybarvení.

A naposledy jedna z dob, kdy se nic z míněného příběhu ještě nedělo. Mona a múza

sun

26. července 2014 v 12:39 | LucieT
Pravda je, že ne každý obrázek mi stojí za vystavění nového článku, jehož text by byl nicneříkající a s účelem čistě doprovodným. Je mi to trochu líto. Jednak proto, že díky nečlánkování tento blog chátrá a pak taky proto, že to může vypadat, jako bych neměla co říct. A to není pravda. Jen si všechna ta sdělení nechávám do kreseb (a rozsáhlých příběhů, které se stále nachází převážně v mojí hlavě).

Jinak se můžete seznámit. Toto je Sun a příhodně se kolem ní bude točit celý vesmír banditů, který si říká o animovaný poutač. Snad se ho dočká.

rik

22. června 2014 v 20:12 | LucieT
Připadám si poslední dobou velmi produktivní, ačkoliv jsem na soukromé výtvarničení ani nesáhla. Při myšlence na to, jsem kousek dnešního odpoledne věnovala jednomu z mnoha načatých příběhů. Má podobu skicy knihomola Rika, který je něčím zaujat.

cvičení

6. června 2014 v 12:35 | LucieT
Nejpreve děkuji za veškerou zpětnou vazbu, která se zde za poslení dny nastřádala. Moc si jí vážím.

Jinak přikládám světelně barevné cvičení, které vzniklo jako samorost ve chvíli volého času, který jsem po dlouhé době mohla strávit ve společnosti svého počítače.

Jedná se o zcela neidentifikovanou postavu, která žije vlastním životem. Myslím, že v blízké budoucnosti se k ní ale vracet nebudu, protože mám v plánu se zabývat především věcí Banditů.

Přeji krásný čtvrtek :)

Mona

28. května 2014 v 15:25 | LucieT
Pilné přispívání mi, pravda, moc dlouho nevydrželo. Co mi vydrželo, byla ale pěstování tří odlišným příběhových světů, z nichž váám do jednoho dám nahlédnout prostřednictvím obrázku. Neustále si popisuji notesy poznámkami o všemožných nemožných a nepodstatných detailech. Mám při tom ale pocit, že alespoň něco dělám a že mi pod rukama něco vzniká. Sice velmi pomalu, ale sem ráda, že vůbec.

Je to Mona, malířka. S neplánovaným vzezřením.
(Nemám nejmenší ponětí, kam se můj rádobystyl ubírá. Někdy mám pocit, že se tam ale ubírá docela sám, bez jakéhokoliv mého přičinění. Tak jen doufám, že jakožto sty, ví, co dělá, a že to nedopadne katastrofou.)

Mějte se krásně a hodně štěstí u všech možných zkoušek :))

vesmírní bandité

8. dubna 2014 v 15:25 | LucieT
Neplánovaný den volna splodil základ pro dlouhoplánovaný plakát. Pohodlnost křesla, ve kterém se choulila při črtání se proseděl do rozleželé a nevhodné kompozice. Snad se to dožene digitální úpravou.

Pohodlná práce rýsovací tužky a měkké mikrotužky ze světa vesmírných banditů (zcela nezabedněných).

kreslím, tedy jsem

7. dubna 2014 v 22:23 | LucieT
Samozřejmě jsem i z jiných důvodů, ale jen tyhle jsem schopna a ochotna sdílet. Ač to při vší blogové aktivitě nevypadá, stále něco podnikám. Vracím se k starším komiksovým záležitostem a tím opouštím jiné. Pořád něco upravuji a měním a dohromady nic nedokončím. Uklidňuji se výmluvou školy, které se mimořádně věnuji více než jsem byla zvyklá. A to asi proto, že mě to projednou a překvapivě baví. :) Přeju všem, aby dělali to, co je baví. Jednou.

Přiložené obrázky se vyznačují více než naznačeným nosem, který mým postavičkám za poslední rok stihl narůst. Dále se jim z nedbalých čar začínají rýsovat oči a nastala ještě spousta drobných změn, které ale není třeba zmiňovat.

První rozpracovaná strana dávno zavrženého příběhu o zloději rámů. Zde je vykreslena atmosféra dětství hlavního hrdiny. (snad bude i vybarveno a decentně okomentováno)

a jako bonus přikládám moji cestu za vydesignováním postavy s noční vizí(, která zde rozhodně nekončí)

skywalker

2. března 2014 v 10:58 | LucieT
Vybarvená verze minulého příspěvku. Dokážu si představit, jak by vypadal celý komiksový sešit v tomhle vizuálu. Nadruhou stranu si nedokážu představit, že bych se k něčemu takovému dokopala a nakonec to i dokončila. ale kdoví. Jinak je to opět spáchané v SAIi pomocí BAMBOO tabletu.

skica z nostalgie

28. února 2014 v 19:59 | LucieT
K oslavování volného odpoledne jsem zasedla k starému tématu. Tenkrát šlo o doslovné zobrazení jména Skywalker. Byla to taková vizuální verze slovíčkaření. Z pohledů dnešních nespokojeností jsem to zkrátka musela nakreslit ještě jednou. V klidu a v aplikaci na dávnovzniknuvší druh postav se zážícím tetováním. Můžete (ale samozřejmě nemusíte) se těšit na barevnou verzi, kterou mám v plánu spáchat během víkendu.

tak tedy tady už Lea Ponebichodící :)

pád milovníka draků

22. února 2014 v 20:02 | LucieT
Naoranžovělý návrat k něčemu, co už kdysi celkem fungovalo. Kresba tužkou, vybarvená v SAIi, a pro člověka "neudržitelná pozice" kdesi ve vzduchu. To vše vytvořeno při vzpomínání na inspirace minulé a uvědomování si těch současných.

rik a jim

21. února 2014 v 23:49 | LucieT
Z desítek rychloskic se občas jedna dostane až do stavu barevnosti a tam zůstane. Bez detailů či prostředí. Vybarvená skica. Při nejmenším to funguje jako trénink.

A tréninkem se dá nazvat i následující kresba. Při upomenutí sama sebe na fakt, že kresba portrétů mě baví ze všeho nejvíce, jsem se vrhla na první tvář, která se naskytla. Patří do lehce zmateného filmu s chaotickými gravitačními zákony, s kterým jsem se kdovíproč ztotožnila.

kreslířka

16. února 2014 v 10:44 | LucieT
Při náladě, která se objeví jednou začas, která je podobná radosti z dobré hudby nebo nově objeveného komiksu, jsem se mihla kolem počítače. Mihnutí se protáhlo na pár chvil a vzniklo následující:

skica ohraného motivu sedící kreslířky

a následná bárevná verze, kterou jsem měla v úmyslu ohřát nastálou situaci a učinit ji pozitivnější
a jako vždy nevím, kterou jsem si jistější
přeji krásnou neděli

z několika skicáků

6. února 2014 v 15:43 | LucieT
Jedná se o kresby, které se množí kolem příběhu, který ještě pořád(!) není napsaný. Rozrůstají se a málem žijí vlastním životem. Vše nakomponované na jeden formát.

štětce

5. února 2014 v 19:56 | LucieT
Tedy digitální imitace štětců. A výsledek zápolení s takovými nástroji. Je to pro změnu zase něco úplně jiného...

 
 

Reklama