Duben 2014

postup barvení

9. dubna 2014 v 14:29 | LucieT |  text
Při rozkládací náladě a příležitosti, která se naskytla během práce na jednom obrázku, jsem vytvořila něco jako kroky. Je skoro neuvěřitelné, že jsem stihla ty kroky uložit, protože jindy se do věci ponořím a vyplavu až s hotovou věcí. Třeba to někomu pomůže. Když ne, tak se to dá brát jako obyčejný náhled pod něčí ruce.

ilustrační obrázek malého rozměru, pro zdejší účel ale postačující, neboť podstatné je vidět a to nepodstatné napíšu...
1. obyčejná skica, pracuje (nebo by alespoň měla pracovat) s formátem a pohodlně v něm sedět. U tohoto bodu jde asi hlavně o myšlenku...
2. vytažení povedených čar a gumování těch nepovedených. V této fázi se mi na papíře občas objevují nepohodlně prázdná místa, jejichž doplnění většinou maskuji rozevlátými vlasy nebo jiným vykreslenějším detailem.
3. příprava pozadí. Obrázek je už naskenován (nebo nafocen) a následující práce se odehrává ve vrstvách grafického programu (photoshop, u mě SAI). Papírová struktura zůstává, protože barevná vrstva nad má nastavení násobit/multiple. Je fajn dělat každý barevný celek zvlášt do dalších vrstech, protože se pak s nimi dá lehce manipulovat.
4. vytvoření masky. Maska označuje místo, jejíž prostor se bude dalšími vrstvami měnit.
5. položení základních barev. Tyto se nachází nad vrstvou masky (s označením layer clip).
6. světla a stíny. Další dvě vrstvy. Používám na ně měkké štětce a ještě je rozpíjím. Světelná vrstva má většinou ve volbách prolnutí zvolené zesvětlení/addition/screen (to už záleží na případu a náladě). U stínů je do talší násobení/multiple. U obou vyšší průhlednost.
7. (bez obrázku) detaily a jiné blbůstky. Na základ se již můžou naaplikovat drobnosti jako jsou odlesky, filtry, textura. V téhle fázi také provádím seřízení barev, aby byly ucelenější a příjemnější. Podpis.

Pokud se někomu zdá krok s maskou složitý, dá se v klidu přeskočit. Používám ho jen proto, abych s každou barvou nemusela hledat hranu vybarvované plochy. Jsem starý poctivý lenoch. Nu, doufám, že to bude někomu prospěšné a snad jen minimálně matoucí... Přeji krásnou středu.


vesmírní bandité

8. dubna 2014 v 15:25 | LucieT |  obraz
Neplánovaný den volna splodil základ pro dlouhoplánovaný plakát. Pohodlnost křesla, ve kterém se choulila při črtání se proseděl do rozleželé a nevhodné kompozice. Snad se to dožene digitální úpravou.

Pohodlná práce rýsovací tužky a měkké mikrotužky ze světa vesmírných banditů (zcela nezabedněných).

kreslím, tedy jsem

7. dubna 2014 v 22:23 | LucieT |  obraz
Samozřejmě jsem i z jiných důvodů, ale jen tyhle jsem schopna a ochotna sdílet. Ač to při vší blogové aktivitě nevypadá, stále něco podnikám. Vracím se k starším komiksovým záležitostem a tím opouštím jiné. Pořád něco upravuji a měním a dohromady nic nedokončím. Uklidňuji se výmluvou školy, které se mimořádně věnuji více než jsem byla zvyklá. A to asi proto, že mě to projednou a překvapivě baví. :) Přeju všem, aby dělali to, co je baví. Jednou.

Přiložené obrázky se vyznačují více než naznačeným nosem, který mým postavičkám za poslední rok stihl narůst. Dále se jim z nedbalých čar začínají rýsovat oči a nastala ještě spousta drobných změn, které ale není třeba zmiňovat.

První rozpracovaná strana dávno zavrženého příběhu o zloději rámů. Zde je vykreslena atmosféra dětství hlavního hrdiny. (snad bude i vybarveno a decentně okomentováno)

a jako bonus přikládám moji cestu za vydesignováním postavy s noční vizí(, která zde rozhodně nekončí)