Prosinec 2013

z notesu

30. prosince 2013 v 14:37 | LucieT |  obraz
Rozptýlení jedné práce do několika sešitů, neprospívalo ničemu. Když pominu nepraktičnost přenášení všechn těch sešitů a neustávající organizování, nejvíc mě rozčilovala roztříštěnost věci, která mi neustále kladla otázku: kam, co a čím napsat nebo nakreslit. A pak se to stalo. dostala jsem notes, pohodlných rozměrů a kvalitního papíru. Všechny rozepsané sešity, desky a papíry jsem nechala ve skříni a začala znova a lépe. Nyní bez ohledu na nesourodou formu, ale konečně a poctivě na obsah. Všechny podstatné i absolutně nedůležité detaily hezky pohromadě. S alternativami, opravami, útržky a poznámkami.
(A ano, udělala jsem toho tolik, protože bych měla dělat něco úplně jiného)

asi nebudu psát komentáře ke všem obrázkům...

možná tady jen, že rozostřené části nejsou cenzurované pro vulgaritu, ale pro překvapení (pokud by to pak někdo četl)

a zpětným pohledem vidím, že se to podobá víc scénáři než komiksu...

a že jsem spoustu věcí načrtla vážně hrubě

(a je to tady, všechny obrázky okomentované) skenovaná kvalita obrázku z minulého článku...

pilování

20. prosince 2013 v 21:44 | LucieT |  obraz
Ne, že bych nic nedělala. Naopak. Mám pocit, že dělám mnohem víc, než jsem kdy byla schopna. Jen se to týká především školy, což není publikovatelné. Samozřejmě ale nedělám jen to. Stále se snažím pilovat Knihu o létání.

zde například velmi mizerná digitální verze rozkreslené krajiny. (měla to být vodní plocha v skalnatých lesích, ale kdoví)

a pak ještě jedna mizerně neostrá fotka ze skicáku, kde právě probíhá boj tisíců a jednoho kreslícího stylu. (zde na poli Faunovi tváře)

prostředí, část druhá

1. prosince 2013 v 13:43 | LucieT |  obraz
S nasbíranými fotografiemi jsem se dala do skicování krajin (kteréžto mi nikdy moc nešlo). Vzešel z toho zcela nový styl, který se možná stane finálním. Ale taky si to dost možná ještě padesátrkát rozmyslím.

zde se budou postavičky potloukat a vést přitroublé rozhovory

a tady budou pořádat hudebně galerijní akce, plné světýlek a čaje